Ембріотрансфер

Ембріотрансфер це процедура перенесення ембріона в порожнину матки жінки за допомогою тонкого, гнучкого катетера, введеного через шийку матки. Процедура проводиться без наркозу під контролем трансабдомінального ультразвукового сканування при наповненому сечовому міхурі.
 
 
Існує декілька протоколів переносу ембріонів, тобто протоколів підготовки ендометрію до підсадки в нього ембріона.
 
Перший – «свіжий» ембріотрансфер, він проводиться одразу, як тільки ембріон досяг стадії морули чи бластоцисти, найчастіше це третя доба розвитку для морули та 5-6 доба для стадії бластоцисти.
 
Такий «свіжий» перенос роблять при наявності певних умов в тому ж циклі, коли був протокол стимуляції яєчників та пункція яєчників або у випадку використання донорських ооцитів.
 
Для проведення такого протоколу переносу у жінки повинен бути тригер овуляції ХГЛ, невелика кількість фолікулів на пункції та достатня товщина та структура ендометрію, додатково проводять моніторінг показників гормонів, що можуть впливати на трансформацію ендометрію та його рецептивність.
 
Враховуючі сучасні можливості ембріологічних лабораторій та високобезпечні техніки заморозки ооцитів та ембріонів, багато клінік використовують стратегію «freeze all», тобто проводять заморозку ембріонів після завершення культивування. Ця методика направлена на безпеку пацієнтки, знижує ризики тяжкого синдому гіперстимуляції яєчників, дозволяє проводити генетичну діагностику ембріонів перед переносом та обрати оптимальний протокол переносу для пацієнтки.
 
«Кріо» протокол – це перенос ембріона в окремому менструальному циклі, ембріон розморожують в день ембріотрансферу, що дозволяє обрати персоніфікований день переносу або зробити подвійний перенос в різні дні. У деяких жінок період «вікна імплантації», тобто дня максимальної рецептивності ендометрію може бути зміщений, в таких випадках необхідно проводити перенос не в стандартні дні прогестерону а індивідуально.
 
 
Існують декілька протоколів підготовки до «кріо» переносу – протокол замісної гормональної терапії, протокол в натуральному циклі, протокол з мінімальної стимуляцією фолікула та ендометрію. Обирають протокол в залежності від індивідуальних особливостей  менструального циклу кожної пацієнтки, наявності супутньої патології, що може вплинути на успіх імплантації.
 
Імплантація визначається як процес, за допомогою якого ембріон прикріплюється до ендометрію в порожнині матки.
 
Перехресний зв’язок між рецепторним ендометрієм та компетентною бластоцистою може відбуватися лише протягом обмеженого періоду часу, відомого як «вікно імплантації» (Psychoyos, 1986; Ma et al., 2003).
 
 
Період сприйнятливості ендометрію  (рецептивність) обмежений 16-22 днями 28-денного нормального менструального циклу в природньому циклі, через 5-10 днів після сплеску лютеїнізуючого гормону (ЛГ) триває у кожної жінки індивідуально, починається через 5-6 днів від початку впливу прогестерону (Navot et al., 1991).
 
Ендометрій < 7 мм  вважається тонким та прогностично знижує шанси на вдалу імплантацію ембріона.
До основних причин, які можуть впливати на матковий та ендометріальний репродуктивний потенціал та погіршити результати ембріотрансферу, окрім тонкого ендометрію також можна віднести:
 
✅Поліпи ендометрія.
✅Перетинка матки.
✅Синехії в порожнині матки та/або цервікальному каналі.
✅Аденоміоз.
✅Хронічний ендометрит.
✅Міома матки тип 0-2 за класифікацією FIGO (в деяких випадках також вузли 3 типу).
 
Окрім тонкого ендометрію та проблем порожнини матки деякі клініки рекомендують різні тести на визначення рецептивності ендометрію. Перший – скануюча електронна мікроскопія ендометрію, що визначає період рецептивності по наявності максимальної кількості піноподій.
 
 
Другий тест – тест E.R.A. (Endometrial receptivity analysis) заснований на аналізі 238 генів з використанням передової технології NGS. Дана технологія дозволяє визначити показники вікна імплантації для кожного конкретного пацієнта. Транскрипцію цих генів кількісно визначають та інтерпретують, щоб повідомити про стан ендометрію – пререцептивний, рецептивний чи пострецептивний [ERA® Endometrial Receptivity Analysis *Simón et al., In vitro fertilization with personalized blastocyst transfer versus frozen or fresh blastocyst transfer: a multicenter, randomized clinical trial. Fertility and Sterility, 2019; 112. e56-e57. 10.1016/j.fertnstert.2019.07.273. **Ruiz-Alonso et al., The endometrial receptivity array for diagnosis and personalized embryo transfer as a treatment for patients with repeated implantation failure. Fertility and Sterility, 2013;100(3):818-24. 10.1016/j.fertnstert.2013.05.004.]
 
Дослідження рівня рецептивності ендометрію може бути проведено як в природньому циклі так і в циклі ЗГТ (замісної гормонотерапії). Отриманий результат дійсний тільки в аналогічному циклі ембріотрансфера. При проведенні забору матеріалу в циклі ЗГТ біопсія проводиться через 5 повних днів з моменту початку препаратів прогестерону. Прийом екзогеного прогестерону (у вигляді ліків) слід починати при товщині трьохшарового ендометрію більше 6 мм та рівні ендогенного прогестерону ніжче ніж 1 нг/мл.
 
Біопсія в природньому циклі проводиться через 7 повних днів з момента піку ЛГ, що визначався по рівню в крові чи сечі або через 7 повних днів після введення препарату ХГЛ (при ДФ>17мм).
 
Зразок ендометрію для теста ERA також може бути використаний для тестів дослідження мікрофлори ендометрію (EMMA , ALISE).
На сьогодні немає переконливих доказів позитивного впливу E.R.A. на частоту живонародження, а вартість його залишається високою.
 
З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.
 
Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами: