Біопсія шийки матки

Біопсія шийки матки - це діагностична процедура, під час якої беруть зразок тканини шийки матки розміром 3-5 мм для проведення гістологічного дослідження. Біопсію виконує лікар акушер-гінеколог, а гістологічне дослідження - лікар патоморфолог у лабораторії. На відміну від цитологічного дослідження, коли під мікроскопом вивчають окремі клітини, які беруть з поверхні шийки матки, гістологічне дослідження вивчає під мікроскопом зріз епітелію на всю його товщину. Це дозволяє точно встановити будь-який діагноз. Біопсія шийки матки обов’язково повинна проводитися під контролем кольпоскопії, щоб можна було прицільно взяти зразок тканини саме з уражених ділянок.

Зміст

Коли призначають біопсію шийки матки?

Види біопсії шийки матки

Підготовка

Знеболення

Чому біопсію шийки матки вигідно зробити в клініці доктора Медведева?

Коли призначають біопсію шийки матки?

✅ Цитологічний мазок (Пап-тест) показав наявність атипових, передракових (дисплазія, HSIL, ASCUS, AGCUS, AGC, ASC-H) або злоякісних клітин.
✅ Наявність ВПЛ високого канцерогенного ризику, особливо це стосується 16 та 18 типів.
✅ 
Лікар під час огляду виявляє патологічні зміни на шийці матки, зокрема лейкоплакія, кондиломи і поліпи.
✅ 
Виявлення аномальних кольпоскопічних картин під час кольпоскопії.
✅ Показання для біопсії залежать від комбінації даних аналізу на ВПЛ, цитологічного дослідження, Вашого віку, даних попередніх досліджень. Для того, щоб чітко визначитись, ми користуємось найращим на сьогодні інструментом - калькулятором ASCCP.

Метою біопсії шийки матки є встановлення остаточного діагнозу. Вона не потрібна тільки тоді, коли є однозначна впевненість, що захворювання доброякісне. В усіх сумнівних випадках, коли необхідно відрізнити доброякісне захворювання від дисплазії або злоякісного процесу, визначити ступінь дисплазії, біопсія обов’язкова.

Види біопсії шийки матки

1. Зразок тканини беруть конхотомом (біопсійні щипці). При цьому способі взяття біопсії не пошкоджується тканина зразка і не виникає проблем під час гістологічного дослідження. Але іноді бувають кровотечі, щоправда незначні.

2. Зразок тканини беруть за допомогою петлі електрохірургічним або радіохвильовим апаратом. Цей спосіб взяття біопсії призводить до термічного опіку поверхні зразка тканини, що може спричиняти труднощі в процесі гістологічного дослідження. Але якщо робити біопсію радіохвильовим апаратом, то це пошкодження буде мінімальним. Плюс цього методу полягає у відсутності кровотечі, тому що петля, якою виконують біопсію, одночасно припікає судини.

3. Цервікальний кюретаж (вишкрібання цервікального каналу) - взяття зразка тканини, яка вистилає цервікальний канал, спеціальним інструментом. Цей вид біопсії проводять додатково до першого або другого способу, коли є підозра, що патологічна ділянка локалізована в цервікальному каналі.

Підготовка

Враховуючи що біопсія шийки матки - це хірургічна процедура, обов’язково попередьте лікаря, якщо ви вагітні, якщо у вас є ВІЛ, гепатит В чи С, алергічні реакції на медикаменти, порушення згортання крові або якщо ви приймаєте антикоагулянти (аспірин, варфарин та ін.). Це допоможе уникнути можливих ускладнень. За кілька днів до біопсії потрібно буде зробити аналізи, їх призначить ваш лікар. Оптимальний час для цієї процедури - перші два тижні після менструації. Протягом 1-2 днів перед біопсією не користуйтесь тампонами, вагінальними засобами, уникайте статевих контактів.

Під час кольпоскопії гінеколог може бачити патологічні ділянки. Біопсія цих областей може бути необхідною для уточнення діагнозу. Під час біопсії з шийки матки віддаляється невеликий шматочок тканини. Зразок тканини видаляється спеціальним пристроєм. Клітини також можуть бути взяті з каналу шийки матки. Для цього використовується спеціальний пристрій. Це називається ендоцервікальную кюретажем  

Без біопсії і подальшого гістологічного дослідження неможливо говорити про точну діагностику передракових процесів шийки матки (дисплазії). Це обов'язковий метод дослідження.

Біопсія шийки матки виконується під час кольпоскопії. Шийка матки виводиться в дзеркалах, проводиться кольпоскопія. Лікар знаходить змінені ділянки після обробки шийки матки розчином оцтової кислоти і Люголя. Після цього під контролем кольпоскопа за допомогою спеціальних інструментів (радиоволновая петля або конхотом) видаляється один або кілька маленьких шматочків шийки матки. Сама процедура біопсії шийки фактично є складовою частиною кольпоскопії при виявленні патологічних вогнищ.

Знеболення

Біопсія шийки матки проводиться під місцевим знеболенням. Якщо Ви дуже хвилюєтеся, завжди є можливість додатково використати інгаляційне знеболення. Комбінація потужного перорального анальгетика разом з інгаляційною седацією та місцевим знеболенням сучасним препаратом (так званий мультимодальний підхід) дозволить з комфортом перенести процедуру.

Реабілітація та обмеження такі ж, як і у випадку з кольпоскопією.

Протипоказань практично немає, оскільки це дуже безпечна і одночасно необхідна процедура. Без неї неможливо поставити діагноз дисплазія і рак шийки матки. Біопсія і подальша гістологія є підтверджуючим методом!

Чому біопсію шийки матки вигідно зробити в клініці доктора Медведева?

✅ Біопсія шийки матки в нашій клініці робиться тільки за показаннями
✅ Ми співпрацюємо з кращими морфологами України та Європи, а якісна гістологія - гарантія якісноїпостановки діагнозу
✅ Ми проводимо біопсію під контролем кольпоскопії з фотофіксацією процедури за потреби
✅ Внутрішній контроль якості
✅ Вигідна та чесна ціна
✅ У 100% випадків проводиться знеболення не звичайним шприцом, а надтонкими голками, укол якими не відчувається пацієнткою.
✅ Є можливість зробити це під інгаляційною аналгезією і Ви не будете хвилюватися

 

Ціна вказана без вартості гістологічного дослідження зразка тканини.

 

На очному прийомі ми допоможемо Вам вибрати ті процедури, які дійсно необхідні, максимально безпечні та ефективні у Вашому випадку. Будьте щасливі і здорові!

 

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube