Вишкрібання цервікального каналу

Цервікальний канал - це перешийок, що з'єднує піхву з порожниною матки. Часто назва процедури викликає у пацієнток недовіру і страх, так як через незнання вони асоціюють процедуру з абортом або діагностичним вишкрібанням матки.

Показання до вишкрібання цервікального канала: дисплазія шийки матки при підозрі на залучення цервікального каналу, а також всі підозрілі на патологію циліндричного епітелію цитологічні варіанти (наприклад, AGCUS).

Процедура полягає у взятті клітин і тканин слизової оболонки цервікального каналу.

Методика проведення вишкрібання цервікального каналу - це нескладне оперативне втручання. Операція проводиться під місцевим знеболенням. На зображенні зліва представлена ​​біопсія шийки матки механічним інструментом (конхотомом), праворуч - кюретаж (вишкрібання) цервікального каналу.

 

 

Наслідки для організму

Наслідки вишкрібання цервікального каналу вельми незначні, якщо операція зроблена правильно, після неї допускаються слабкі кров'янисті виділення протягом декількох днів. Місячний цикл налагоджується фактично відразу (фактично не змінюється). 

 

В останні роки ми почали відмовлятись від вишкрібання цервікального каналу через його низьку інформативність. Процедура робиться наосліп тупим інструментом - кюреткою. Ми не бачимо тих тканин, які забираємо на гістологічне дослідження, а кількість матеріалу досить мізерна. Зараз намагаємося вдаватися до офісної гістероскопії, яка дозволяє оглянути цервікальний канал і взяти прицільно підозрілі ділянки тканин. Інший варіант - використання комбінованої ексцизії двома петлями. Маленька квадратна сантиметрова петля створена як раз для взяття матеріалу із цервікального канала.

В останній час використовуємо "просунуті" одноразові кюретки американського виробництва, що робить кюретаж цервікального каналу більш ефективною процедурою.

 

Як бачите, ми не стоїмо на місці і робимо все можливе для досягнення найкращих результатів нашими пацієнтками.
 
Знеболення
 
Процедура проводиться під місцевим знеболенням. Якщо Ви дуже хвилюєтеся, завжди є можливість додатково використати інгаляційне знеболення. Комбінація потужного перорального анальгетику разом з інгаляційною седацією та місцевим знеболенням сучасним препаратом (так званий мультимодальний підхід) дозволить з комфортом перенести процедуру.
 
Ціна вказана без вартості гістологічного дослідження зразка тканини.
 
На очному прийомі ми допоможемо Вам вибрати ті втручання, які дійсно необхідні, максимально безпечні та ефективні у Вашому випадку. Будьте щасливі і здорові!

 

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube