Аномалії розвитку матки

Аномалії розвитку матки та піхви – це вроджені структурні вади розвитку органів жіночої статевої системи. Це вроджені відхилення від нормальної кількості органів, їх нормального розміру та форми.

Аплазія – це повна відсутність матки. При УЗД матка або не візуалізується взагалі, або у вигляді тяжу, яєчники, як правило, нормальних розмірів. У таких хворих також можна виявити аномалію розвитку сечовидільної системи (підвоєння почки, або односторонню агенезію почки).

Гіпоплазія — це стан, коли правильно сформований орган затримується у своєму розвитку. Виділяють три ступені гіпоплазії: рудіментарна матка (довжина тіла та шийки матки разом не більше 3см), інфантильна ( длина тіла та шийки матки разом 4-5см), та власне гіпоплазія матки ( длина тіла та шийки матки разом 6-7см).

Однорога матка – це аномалія, коли розвинена одна половина матки. Також відсутні придатки матки з того самого боку, а також нирка. При УЗД виявляється зменшення ширини матки, відсутній яєчник. При обстеженні може бути виявлений рудіментарний ріг із порожниною або без неї.

Матка з перетинкою – при цій аномалії порожнина матки поділена на дві поздовжні частини м'язовою перетинкою: частично або повністю.

Дворога матка – виявляється розділення матки на два окремі роги, шкірний з них має одну трубу. Варіанти дворогої матки: часткова, повна та дворога матка з перетинкою.

При цій патології шийка матки та піхва можуть бути загальними, а може бути їх підвоєння.

Клінічно аномалії розвитку матки можуть проявлятися наступними сімптомами:

- відсутність менструації (аменорея), або порушення менструального циклу;

- безпліддя;

- повторні самовільні аборти та невиношування вагітності;

- ріжучі болі внизу живота під час менструації.

Для діагностики аномалій розвитку матки проводять гінекологічний огляд. Найдоступнішим інструментальним методом діагностики є УЗД. Для уточнення діагнозу іноді потрібно провести МРТ, гістероскопію або лапароскопію.

Точна діагностика типу аномалії важлива для планування та ведення вагітності.

Лікування

Деякі варіанти аномалій розвитку матки, що не супроводжуються порушенням відтоку крові, не потребують лікування. Корекцію аномалій проводять за допомогою оперативного втручання. Основний метод - гістероскопія, в тому числі і офісна.

 

Перелік використаної літератури: 

  1. https://www.uptodate.com/
  2. https://www.medscape.com/
  3. https://medlineplus.gov/
  4. https://www.webmd.com/

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube

 

Повернутися до списку статей