м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60, працюємо за попереднім записом
Графік роботиСб: з 8:00 до 18:00
Нд: з 8 до 15
Допоміжні репродуктивні технології (ЕКЗ)
✅Повна або часткова непрохiднiсть маткових труб, хiрургiчне видалення маткових труб в анамнезi з приводу гiнекологiчноï патологiï. В рiдкiсних випадках генетично обумовлене порушення цiлiарного епiтелiю маткових труб (синдром Зiверта-Картагенера).
✅Вiк жiнки пiсля 40 рокiв при наявностi обмеженого часу для настання вагiтностi та пiдвищених ризикiв генетичних аномалiй у ембрiона.
✅Вiк жiнки бiльше 35 рокiв при наявностi зниженого оварiального резерву, тривалого безплiддя, супутнiх гiнекологiчних захворювань чи оперативних втручань, що знижують фертильнiсть жiнки.
✅Пiсля 43х рокiв бiльшiсть яйцеклiтин буде мати генетичнi порушення, ефективність програм ЕКЗ знижується та може бути рекомендована донацiя яйцеклiтин для отримання здоровоï вагiтностi.
✅У випадках, коли один з батькiв чи обидва мають спадкове генетичне захворювання, що може передатися дитинi. Перед ембрiотрансфером в порожнину матки у такоï пари проводять специфiчну предімплантаційну генетичну діагностику для визначення здорових ембрiонiв.
✅Передчасна (первинна) недостатність яєчників (ПНЯ). При цьому станi у жiнки критично знижується оварiальний резерв та нема можливостi провести стимуляцiю яєчників. Можливе використання донорських яйцеклітин здоровоï молодоï жiнки донора, що фенотипово схожа на пацієнтку, для заплiднення спермою чоловiка чи донорських ембрiонiв.
✅Важкий чоловічий фактор безпліддя (кількість морфологiчно нормальних сперматозоiдiв меньша за 4%, значно знижена кiлькiсть активно рухливих сперматозоїдів чи загальна кiлькiсть в еякулятi; вiдсутнi сперматозоiди в еякулятi - азооспермiя, в таких випадках проводиться біопсія яєчок за допомогою якоï можливо отримати матерiал для заплiднення у частини чоловiкiв).
✅Iншi причини безпліддя, пов'язанi з гiнекологiчними захворюваннями (зовнiшнiй генiтальний ендометрiоз, порушення овуляцiï та iншi) чи iдiопатичне безплiддя (коли невизначена причина невдач завагiтнiти) та iншi методи ДРТ та лiкування не допомогли.
Жінки, які розглядають можливість ЕКЗ, повинні обговорити ризики, переваги та альтернативи зі своїм лікарем і партнером перед початком лікування. При наявності умов перед протоколом ЕКЗ необхідно обговорити інші можливості ДРТ – індукцію овуляції, внутрішньоматкове введення підготовленої сперми чоловіка чи донора, гормональна підтримка, введення тригера овуляції.
ЕКЗ має високий рівень успіху в допомозі парам завагітніти, але має і певні недоліки, включаючи високу вартість, потенційні побічні ефекти ін’єкційних ліків для безпліддя та інвазивних процедур, що використовуються, а також підвищений рівень багатоплідної вагітності (близнюки або трійні). Також може бути підвищений ризик деяких ускладнень вагітності, таких як передчасні пологи, прееклампсія. Позаматкова вагітність може виникнути після ЕКЗ, хоча ризик значно нижчий, ніж при інших методах лікування безпліддя.
Процедура ЕКЗ складається з кількох етапів, які виконуються протягом кількох тижнів:
✅Консультування перед програмою ЕКЗ, обстеження перед стимуляцією жінки та чоловіка згідно діючим рекомендаціям;
✅Протокол контрольованої оваріальної стимуляції жінки (далі КОС), завдяки якому будуть отримані зрілі яйцеклітини для запліднення;
✅Пункція фолікулів яєчників під контролем ультразвуку, після отримання яйцеклітин чоловік здає зразок сперми для підготовки до запліднення;
✅Запліднення отриманих зрілих яйцеклітин та культивування в інкубаторі;
✅Заморозка ембріонів та підготовка до переносу в окремому протоколі підготовки ендометрію, перенос ембріона в порожнину матки після відтаювання; в сучасній репродуктології «свіжі» переноси проводяться не часто через ризики ускладнень вагітності та синдрому гіперстимуляції.

Стимуляція яєчників
Перший крок процедури ЕКЗ, як правило, передбачає використання препаратів для безпліддя, щоб збільшити кількість яйцеклітин (фолікулів), які розвиваються в яєчниках, і контролювати час овуляції. Схема стимуляції підбирається з урахуванням діагнозу жінки та протоколів центру ЕКЗ. Також можливе проведення ЕКЗ без стимуляції яєчників. Це відоме як «ЕКЗ у природному циклі», «ЕКЗ без стимуляції» або «ЕКЗ модифікованого природного циклу»; зазвичай в таких циклах отримується лише одна яйцеклітина. Проте переважна більшість циклів ЕКЗ в усьому світі виконується з певним типом стимуляції яєчників, оскільки природний цикл ЕКЗ пов’язаний з дуже низькими показниками вагітності.
Природний цикл ЕКЗ пов’язаний з дуже низькими показниками вагітності
Отримання яйцеклітин під час пункції яєчників
Приблизно через 35-36 годин після ін’єкції ХГЛ (або іншого тригера овуляції) проводиться процедура отримання яйцеклітин з фолікулів яєчників. Лікар вводить ультразвуковий датчик у піхву, а потім за допомогою голки аспірує вміст фолікулів з кожного фолікула, віддає отриману рідину ембріологу, який відбирає яйцеклітини. Процедура триває приблизно від 15 до 30 хвилин в залежно від кількості наявних фолікулів, і виконується під загальним знеболенням. Після проведення пункції жінка протягом 2-3х годин знаходиться під наглядом лікаря, їй проводиться контрольне ультразвукове дослідження та надаються рекомендації щодо охоронного режиму після процедури.
Запліднення
В більшості випадків запліднення проводиться за допомогою методики ICSI, що дозволяє отримати більшу кількість ембріонів. Також існує методика IVF запліднення, коли чашу з середовищем, в якому знаходяться зрілі яйцеклітини заливають очищену підготовлену сперму та відбувається самостійне проникнення сперміїв в яйцеклітину. Інтрацитоплазматична ін’єкція сперматозоїдів (ICSI) передбачає введення одного сперматозоїда в яйцеклітину за допомогою мікроголки та мікроскопа. ICSI є варіантом для всіх чоловіків із важким чоловічим фактором безпліддя, незалежно від кількості сперми. Рівень запліднення за допомогою ICSI коливається від 50 до 70 відсотків.
Перенесення ембріонів (ембріотрансфер)
Ембріотрансфер – це процедура перенесення ембріона чи ембріонів в порожнину матки жінки в певний день. Процедура проводиться без анестезії та під контролем ультразвуку, потребує наповнення сечового міхура для гарної трансабдомінальної візуалізації ендометрія та місця переносу ембріона. Найчастіше використовують так звані «кріо» протоколи, тобто ембріон переносять після відтаювання (розморозки) в окремому протоколі підготовки ендометрію на певний день впливу прогестерону в період «вікна імплантації».
«Свіжий» перенос – це ембріотрансфер в тому ж циклі, коли були стимуляція та пункція, наразі для проведення такого протоколу повинно бути багато умов. При наявності ризиків гіперстимуляції, потребі в проведенні генетичного тестування проводиться заморозка всіх ембріонів та перенос ембріона в кріопротоколі.
Після процедури перенесення ембріона жінці рекомендується відпочити в палаті протягом 30-60 хвилин, далі лікар надає рекомендації по протоколу підтримки та загальні рекомендації щодо можливих особливостей стану.
Послуги та вартість
-
Ембріотрансфер
від 8000 грн.
-
Консультація репродуктолога
700 грн.
-
Контрольована стимуляція овуляції (КСО)
від 15000 грн.
-
Передімплантаційне генетичне тестування ембріонів
від 5000 грн.
-
Пункція яєчників в протоколі екстракорпорального запліднення
від 13000 грн.
Про клініку
- Чому ми?
- Наші цінності
- Ліцензії
- Фотогалерея
- Керівництво
- Якого обрати лікаря?
- Вакансії
- Історія
- Партнери
- Відгуки
- Договір оферти
- Правила розпорядку
- Відеоспостереження
Прес-центр
Напрямки
Контакти
- м. Дніпро, вул. Святослава Хороброго, 60, працюємо за попереднім записом +38 (067) 142-50-60 +38 (099) 142-50-60 +38 (073) 142-50-60
-
Пн—Пт: з 8:00 до 20:00
Сб: з 8:00 до 18:00
Нд: з 8 до 15
-
Підписка на новини