Тривалий біль внизу живота

Війна принесла зміни в усе наше життя. Але не відмінила проблеми зі здоров’ям. Навпаки, постійний стрес посилює прояви захворювань, які мають психосоматичні причини.

Тривалий біль внизу живота (хронічний тазовий біль) - це будь-який біль у нижній частині живота або тазу, який турбує більше 6 місяців. По суті, це симптом, який може бути проявом різних захворювань. Він може бути постійним або періодичним, пов’язаним або ні з менструацією, сечовипусканням, прийомом їжі, сексом. 

Є багато відмінностей між короткочасним і тривалим болем. За допомогою короткочасного болю наш організм повідомляє, що є проблема. Такий біль зникає, коли його причина усунена. Якщо біль не минає, центральна нервова система переходить у стан високої активності, знижується больовий поріг. Коли це відбувається, людина відчуває сильніший біль, ніж зазвичай. Іноді нервова система починає реагувати на різні подразники (наприклад, дотик) так, ніби це біль. Існує значний психосоматичний вплив на виникнення хронічного тазового болю. 

Причинами цієї проблеми можуть бути гінекологічні, шлунково-кишкові, урологічні, неврологічні та психологічні захворювання. 

Запальні захворювання органів малого тазу - матки, маткових труб, яєчників (метрит, сальпінгіт, оофорит) виникають переважно внаслідок статевих інфекцій. Механізм хронічного болю у таких випадках пов’язаний з пошкодженням тканин та спайками, що виникають внаслідок цього.

Ендометріоз - стан, коли ендометрій, який в нормі вистилає матку зсередини і відшаровується під час менструації, розповсюджується на сусідні органи. У вогнищах ендометріозу кожну менструацію виникає виділення крові, запальна реакція, рубцювання та спайки з ушкодженням нервів і оточуючих органів (яєчники, маткові труби, сечовий міхур, кишківник), що супроводжується болем.

Міома матки і кіста яєчника - це доброякісні новоутворення, які можуть бути причиною тривалого болю внизу живота за рахунок тиску на сусідні органи та нерви.

Спайки (злуки) - це рубці, які утворюються внаслідок запальних захворювань органів малого тазу, ендометріозу, апендициту, перитоніту, операцій. Спайки призводять до прилипання органів один до одного і виникнення болю під час рухів, статевого акту.

Інтерстиціальний цистит - хронічне неінфекційне запалення сечового міхура. Симптомами є часте і невідкладне сечовипускання, біль у надлобковій ділянці 

Синдром подразненого кишківника крім болю, може проявлятися здуттям, закрепами або діареєю, характерне зникнення болю після випорожнення.

Серед неврологічних причин частіше за все буває защемлення нервів або їх пошкодження під час травм та операцій. 

Майже половина жінок, які звертаються з приводу хронічного тазового болю, повідомляють про психологічне, фізичне або сексуальне насильство в минулому, а одна третина мають посттравматичний стресовий розлад. У ці важкі часи, які зараз переживають українські жінки, ми не повинні забувати про майбутнє. Дуже важливо не терпіти, а звертатися до лікаря, як тільки виникає можливість, не чекаючи, коли відбудеться зниження больового порога і біль стане хронічним. Знеболюючі часто не вирішують цю проблему.

Будьте завжди здорові! Все буде Україна!

Лікар Клініки доктора Медведева, акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог Авксентьєва Юлія Володимирівна

Перелік використаної літератури: 

  1. https://www.uptodate.com/
  2. https://www.medscape.com/
  3. https://medlineplus.gov/
  4. https://www.webmd.com/

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube

Повернутися до списку статей