Передня кольпорафія

Приблизно 1 з 10 жінок, які мали дітей, потребують операції з приводу випадання піхви. Випадання передньої стінки піхви (пролапс) зазвичай пов’язано зі слабкістю міцного тканинного шару (фасції), який відділяє піхву від сечового міхура (малюнок нижче). Ця слабкість може викликати відчуття повноти або дискомфорту у піхві або відчуття вип'ячування з піхви, яке інколи навіть виходить за межі вагінального отвору. Це також може спричинити утруднене сечовипускання з повільним або переривчастим струменем сечі або симптоми гіперактивності (часті сечовипускання, імперативні позиви). Інша назва пролапсу передньої стінки - цистоцеле.
 
 
 
Передня пластика, також відома як передня кольпорафія, є хірургічною процедурою для відновлення або зміцнення фасціального опорного шару між сечовим міхуром і піхвою.
 
Метою хірургічного втручання є полегшення симптомів, перелічених вище, покращення функції сечового міхура без шкоди для статевої функції.
Досить часто передня кольпорафія робиться разом із задньою кольпорафією або іншими операціями з приводу опущення стінок піхви та матки.
Що робиться під час даної операції?
 
Розріз робиться вздовж центру передньої стінки піхви, починаючи від входу в піхву і закінчуючи біля верхньої частини піхви. Після цього вагінальну слизову відокремлюють від підтримуючого фасціального шару. Потім ослаблену фасцію відновлюють за допомогою спеціальних швів, які розсмоктуються від 4 тижнів до 5 місяців залежно від типу використовуваного шовного матеріалу (малюнок нижче). Іноді видаляють надлишки вагінальної слизової. Слизова піхви ушивається розсмоктуючими швами. Зазвичай вони загоюються від 4 до 6 тижнів. Наприкінці операції в піхву інколи вводиться тампон, а катетер – у сечовий міхур. Все це  зазвичай видаляється через 3-24 годин.
 
 
Інколи, у разі рецидивів або складних випадків, для покращення результатів передньої кольпоррафії ми використовуємо сітчасті ендопротези (спеціальні хірургічні сітки). Через обмежене використання вагінальних сіток при піхвовій хірургії в світі, ми також дуже обережно та селективно використовуємо такі технології в своїй практиці - тільки там, де без цього складно отримати гарний результат. На малюнку нижче схематичне відображення сітчастого ендопротеза для реконструкції передньої стінки піхви.
 
 
Ефективність передньої кольпорафії за даними літератури становлять 70-90%. Існує ймовірність того, що пролапс може повторитися в майбутньому або інша частина піхви може випасти, для чого вам знадобиться додаткова операція. За нишими багаторічними спостереженнями частота повторних операцій протягом тривалого періоду часу після первинної операції не перевищувала 5%.
 
Період перебування в клініці - 12-24 години.
 
Знеболення Процедура проводиться під загальним знеболенням, також можлива спінальна анестезія (СМА). 

Які ускладнення можливі після передньої кольпорафії:

✅кровотеча (зазвичай легко контрольована під час операції), після операції бувають кровотечі з кукси піхви в 0,5-1%, не критичні - лікуються притисканням тампоном або прошиванням під місцевим знеболенням
✅інфекційні ускладнення (менше 1%) - лікується свічками та таблетованими антибіотиками
✅тромбоемболічні ускладнення (як будь-яка хірургія, дуже рідко)
✅травма сечового міхура (менше 0,2%), частіше виявляється та відновлюється під час операції
✅везико-вагінальні нориці (дуже рідко)
✅смертність менше 0,1% (в нашій практиці ця цифра набагато менша). Вважається що ця цифра наближається до 1:10000 операцій. Це безпечніше ніж поїздка на автівці в інше місто.

Які аналізи необхідні перед операцією:

✅Стандартний перелік згідно з чинним законодавством МОЗ України
✅Враховуючи те, що це досить складні операції, вони проводяться під загальним знеболюванням. Тому зазвичай робимо наступні обстеження:

● Група крові, резус (частіше це вже є, просто зробити копію)
● Загальний аналіз крові (дійсний протягом місяця до операції)
● Загальний аналіз сечі (дійсний протягом місяця до операції)
● Глюкоза крові (дійсний протягом місяця до операції)
● Коагулограма (дійсний протягом місяця до операції)
● Електроліти, білки, печінковий, нирковий комплекс (дійсний протягом місяця до операції)
● Кров на RW, ВІЛ, HbsAg, HCV (дійсний протягом 3 місяців до операції)
● ЕКГ, терапевт або сімейний лікар (при необхідності)
● Флюорографія (дійсна протягом року)
● Цитограма шийки матки (дійсна протягом 3 років до операції)

Післяопераційний період

✅Як правило, пацієнтка встає з ліжка вже через 3-4 години після операції
✅Їсти легку їжу та пити можна через кілька годин після операції
✅Перев'язка не робиться, або робиться один раз перед випискою
✅Душ приймати можна наступного дня після операції, ванну - через 3-4 тижні
✅До 2 тижнів обмежуємо фізичну активність (спорт, плавання, біг), але можна жити "звичайним життям"
✅Обмеження сексуальної активності 1,5 місяці
✅Через 10-14 днів приходить результат гістологічного дослідження, який ми передивимось і відправимо Вам з коментарями (якщо потрібно)
✅Контрольний огляд, якщо немає ніяких скарг, зазвичай рекомендуємо через 1,5-2 місяці

 
Що є нормою після кольпоррафії:
 
✅Помірний дискомфорт внизу живота, у ділянці промежини
✅Помірне підвищення температури тіла до 37,5 градусів, інколи навіть вище, якщо температура тільки ввечері та "збивається" парацетамолом 500-1000 мг
✅Невелике вздуття живота, закрепи або діарея - в перші дні після операції
✅Помірна слабкість, сонливість
✅Кров'яністі виділення із піхви від кількох днів до 2-3 тижнів і навіть більше після операції
✅При відновленні сексуальної активності - помірні болі на початку 
 
Чому це варто зробити у нас?
 
✅ По-справжньому багатий досвід різних операцій в гінекології
✅ Тривалий досвід роботи в клініці пластичної хірургії
✅ За рахунок того, що ми володіємо всіма сучасними видами лікування при подібного роду проблемах, підберемо кращу для Вашої ситуації пропозицію
✅ Чесна ціна - немає прихованих платежів, високе співвідношення ціна / якість
✅ Щоб дізнатися яка процедура необхідна саме Вам, потрібно очно звернутися до нас в клініку для огляду гінекологом-хірургом
✅ У
 нашому арсеналі величезний вибір процедур - починаючи з лазерів, філерів, мезонітей і закінчуючи складними реконструктивними операціями, що виконуються вагінальним і лапароскопічним доступом.
 
З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.
Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами: