Гістеректомія

Гістеректомія (звичайною мовою видалення матки) - операція, метою якої є видалення матки. Це так звана "радикальна операція". Перевагою будь-якої радикальної операції - є дуже висока ефективність. Наприклад, якщо були маткові кровотечі або лейоміома матки, то після гістеректомії їх точно вже не буде. Тобто основна перевага - дуже висока ефективність. Але є і суттєвий недолік - втрата матки = втрата можливості виносити та народити дитину. Це може бути не прийнятним для молодих жінок, але вже не така проблема для жінок, які завершили усі свої репродуктивні плани.

 

 

 

На сьогоднішній день існує декілька різних типів видалення матки, як представлено на малюнку нижче. Раніше була досить популярною надпіхвова ампутація матки (друга назва - супрацервікальна гістеректомія), через те, що її легко було виконувати. Збереження шийки матки не порушувало анатомічні структури, які відповідали за утримання шийки матки та піхви у нормальному положенні, тобто це була профілактика пролапса (опущення статевих органів). З часом, коли хірургічна техніка та обладнання для виконання лапароскопічних втручань покращувались, все більше хірургів навчилися виконувати тотальну лапароскопічну гістеректомію, тобто видалення матки цілком лапароскопічним шляхом разом з шийкою матки. За рахунок адекватного ушивання, вдалося уникнути проблем, пов'язаних із ризиком опущення після операції. Видалення шийки матки дозволило уникнути специфічних для супрацервікальної гістеректомії проблем: необхідності спостереження за шийкою матки, проблем, пов'язаних із ненавмисним збереженням шматочка ендометрія в куксі шийки матки,  з якого потім може буди кровотеча або навіть рак ендометрія. Саме тому сьогодні найчастіше мі виконуємо тотальну гістеректомію разом із шийкою матки (залишаємо шийку матки тільки за проханням пацієнтки). Стосовно придатків матки, є досить багато наукових публікації про те, що яєчники продовжують працювати ще багато років після припинення менструацій (менопаузи), знижуючи імовірність серцево-судинних захворювань. Тому завжди намагаємося залишати здорові яєчники, а видаляємо тільки за показаннями. Стосовно маткових труб ситуація протилежна. На сьогодні відомо, що приблизно 60% раків яєчника починається з маткової труби, а профілактичне видалення маткових труб відповідно знижує ризики раку яєчника - дуже неприємного онкологічного захворювання, яке має не дуже добрі шанси на тривале життя. Тому яєчники залишаємо, а труби - видаляємо.

 

 

Якими хірургічними доступами ми користуємося? Нагадаємо, що на сьогодні існує 3 доступи для гістеректомії:

 

✅1. Лапаротомний (абдомінальний) - через традиційний розріз на животі.
✅2. Лапароскопічний - ендоскопічна методика, коли операція виконується через невеличкі розрізи на животі (сюди відноситься і роботизована хірургія).
✅3. Вагінальний - коли матка видаляється через піхву взагалі без розрізів на животі.

 

Ми прекрасно володіємо всіма трьома варіантами, тому обираємо найбільш оптимальний варіант саме для Вашої ситуації. В 99,5% випадках це лапароскопічний або вагінальний доступи, які відносять до малоінвазивної хірургії, яка дозволяє дуже швидко одужати.

 

Видалення матки - це не те з чого зазвичай починається лікування більшості жіночих захворювань, але інколи це гарний варіант поліпшити здоров'я. Приходьте на консультацію і ми обов'язково обговоримо усі можливості та прийдемо до кращого результата разом.

 

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube

Послуги та вартість

 • Медведєв Михайло Володимирович

  Акушер-гінеколог вищої категорії, доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України, медичний директор

  • Закінчив Дніпропетровську державну медичну академію, магістратура за спеціальністю з відзнакою.
  • З 2006 року - кандидат медичних наук. Тема дисертації: «Прогнозування і профілактика плацентарної недостатності у вагітних з антифосфоліпідним синдромом, пов'язаним з урогенітальною інфекцією»
  • У 2013 році захистив докторську дисертацію на тему «Лейоміома матки: нові підходи до застосування органозберігаючих технологій в лікуванні».
  • У 2016 році отримав Європейський диплом "Minimally invasive surgeon"
  • У 2017 році отримав вчене звання "професор"
  • В 2021 році отримав звання "Заслужений лікар України"
  • Учасник численних конгресів і конференцій, майстер-класів в різних куточках планети. Навчався в клініках США, Західної та Східної Європи.
  • Регулярно проводить показові операції, майстер-класи, лекції та доповіді для лікарів на різні теми акушерства і гінекології.
  Детальніше