Затримка менструації. Коли турбуватися?

Жінка ... вона прекрасна, вона красива, вона божественна. Краса жінки нерозлучні з її здоров'ям та благополуччям. І коли ми говоримо про жіноче здоров'я, то торкаємося і такої інтимної теми, як явище менструації.

Ми часто чуємо про менструальний цикл. Багато про нього говоримо, і ще частіше сперечаємось. Тож давайте розберемося в цьому цікавому явищі жіночого організму.

Жінки бояться його, і чекають, як «манни небесної». Коли є стабільність у графіку менструального циклу, жінка безтурботна. Але як тільки календар дає збій, спокійному сну приходить кінець. І постають питання: «Чому? Що трапилося? Може, здалося? Я ще зачекаю…» і т.д.

Отже, пропоную розібратися та проаналізувати, перш ніж панікувати.

Якщо у Вас відбулася затримка на 2-3 дні, це цілком допустимо. І навіть до 5 днів пауза не повинна Вас турбувати, оскільки такі явища бувають і – це природно.

Сумнівам немає межі? Чи є підозри, що сталася вагітність? Вирушаємо швидким і швидким кроком в аптеку і купуємо тест на вагітність. У будь-якому з одержаних результатів буде свій плюс – і це визначеність! Будь то в настанні вагітності або навпаки в її відсутності.

Найчастіше жінка насамперед подумає саме про цю причину затримки.

Але не забуваємо також і про інші поширені прикмети нашого часу, які можуть вплинути на збій у менструальному циклі жінки.

Прислухайтесь до себе! Проаналізуйте останні кілька місяців вашого життя.

Чи не було сильних стресів? Можливо, Ви сильно понервували на роботі при виконанні завдання або начальник на Вас вирішив спробувати не нову, але дуже поширену форму мотивації у вигляді крику?

Можливо у Вас були неприємні моменти вдома чи на роботі?

Чи були часті перельоти чи зміна кліматичних умов і температурних режимів?

Так Так! Все це впливає на Ваш організм та привносить свої корективи. І не завжди у вигляді головного болю.

Крім стресових ситуацій, часто на менструальний цикл впливає стан ендокринної системи. У наше століття, на жаль, дедалі більше жінок схильні до проблем щитовидки. Тому варто додатково перевірити Ваш гормональний фон, щоб фахівець призначив правильну терапію.

Наявність гінекологічних захворювань може впливати на цикл, так само як і прийом або скасування пероральних контрацептивів, штучне переривання вагітності може спричинити затримку до 45 днів.

Якщо у Вас була втрата ваги, особливо коли це не пов'язано з дієтичним харчуванням і різними обмеженнями, теж варто на це звернути особливу увагу.

Головне Ваше завдання – не займатися самолікуванням, не піддаватися сумнівам, а своєчасно звернутися до лікаря.

Справа в тому, що інформація, яку Ви знайдете в інтернеті, на форумах, відгуках та статтях лікарів – це чудово. Але Ваш випадок він індивідуальний. А тому саме грамотний фахівець може розглянути всі фактори Вашого стану і визначити причину затримки, скоригувати Ваше здоров'я і прописати терапію.

Отже, щоб Ви не вирішили робити, головне не нашкодити!

А значить, не приймаємо сумнівних препаратів, не нервуємо, а прислухаємося до себе і йдемо до фахівця.

Від нервів і стресів у наш час страждають дуже багато. А жіноче здоров'я насамперед реагує на найменший стрес, смуток, знервованість.

Лікар проведе консультацію, обов'язково порекомендує пройти УЗД, здати аналізи. Діагностика не проводиться зі слів, і Ви маєте це розуміти.

Після вивчення та виявлення причини затримки лікар пропише терапію, яка поверне Вас до нормалізації циклу, і Ви знову будете радісні і безтурботні.

Регулярний менструальний цикл – показник здоров'я жінки.

Головне – прислухайтеся до себе та спостерігайте за своїм організмом!

Команда гінекологів Клініки доктора Медведева

Перелік використаної літератури: 

  1. https://www.uptodate.com/
  2. https://www.medscape.com/
  3. https://medlineplus.gov/
  4. https://www.webmd.com/

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube

Повернутися до списку статей