Операції при аномаліях розвитку

Аномалії розвитку статевих органів у жінок досить поширена проблема. Ми маємо великий досвід діагностики та хірургічного лікування різноманітних форм аномалій геніталій. Найбільш поширені аномалії з якими ми маємо справу.:

 

Відсутність піхви (аплазія/атрезія піхви). Частіше за все це синдром Рокитанського-Майєра-Кюстнера, коли у жінки немає піхви та практично немає матки, але нормальні зовнішні статеві органи, яєчники та гормональний фон. Але бувають і біль рідкісні варіанти, такі як один з варіантів AIS (синдром нечутливості до андрогенів). В таких ситуаціях виконуємо лапароскопічну операцію "кольпопоез". В нашому арсеналі гарний досвід та кілька можливих технік операції. На схематичному рисунку нижче зображено типовий варіантс синдрома Рокитанського-Майера-Кюстера, коли жінка нормально розвивається, є нормальні яєчники та маткові труби, але практично немає матки (рудиментарні бугорки), немає шийки та піхви.

 

 

Аномалії розвитку матки - дуже поширена проблема. Найбільш частим варіантом, який часто потребує корекції, є перегородка матки. Перегородка матки не заважає життю, якщо вона не заважає відтоку менструальної крові (як при аномалії матка Робертса), але значно підвищує частоту невиношування вагітності. Якщо є перегородка матки та були викидні, обов'язково слід розглянути гістероскопічну її корекцію. Нажаль, не все так просто і є великий спектр аномалій розвитку матки, який потребує експертної думки: Т-подібна матка, дворога матка з неповною перегородкою, однорога матка з рудиментарним функціонуючим або не функціонуючим рогом і т.д. і тут ми також раді допомогти порадою або ефективно виконаною операцією. На схематичному рисунку нижче - типові варіанти аномалій матки (перегородка, дворога матка, однорога матка, повне подвоєння матки та варіанти дизморфічної порожнини).

 

 

 

Аномалії розвитку шийки матки - подвоєння, стенози та стриктури цервікального канада. Часто є поєднаними із згаданими вище аномаліями матки. Крім того, досить часто такі проблими, як стеноз (звуження цервікального канала аж до зарощення) є не вродженими, а виникають в результаті не дуже вдалих маніпуляцій на шийці (конізація, електроексцизія, кріодеструкція та інші). Всі ці варіанти ефективно корегуються за допомогою гістероскопії або гістерорезектоскопії.

 

Перегородки (перетинки) піхви. Бувають повздовжніми та поперечними. Повздовжні можуть взагалі не заважати (тільки у пологах), а поперечні можуть не давати виходити менструальній крові і діагностуються у підлітковому віці з першими менструаціями. Перегородки піхви луже часто поєднюються з аномаліями матки та шийки матки (дворога матка та інші). Крім того, є рідкісні варіанти, наприклад, синдром OHVIRA. Перегородки піхви легко оперються піхвовим або гістероскопічним шляхом (також через піхву).

 

 

 

 

Поки наповнюється цей розділ, можете переглянуть детальніше на власному сайті професора Медведєва М.В.

 

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

 

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube

Послуги та вартість

 • Медведєв Михайло Володимирович

  Акушер-гінеколог вищої категорії, доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України, медичний директор

  • Закінчив Дніпропетровську державну медичну академію, магістратура за спеціальністю з відзнакою.
  • З 2006 року - кандидат медичних наук. Тема дисертації: «Прогнозування і профілактика плацентарної недостатності у вагітних з антифосфоліпідним синдромом, пов'язаним з урогенітальною інфекцією»
  • У 2013 році захистив докторську дисертацію на тему «Лейоміома матки: нові підходи до застосування органозберігаючих технологій в лікуванні».
  • У 2016 році отримав Європейський диплом "Minimally invasive surgeon"
  • У 2017 році отримав вчене звання "професор"
  • В 2021 році отримав звання "Заслужений лікар України"
  • Учасник численних конгресів і конференцій, майстер-класів в різних куточках планети. Навчався в клініках США, Західної та Східної Європи.
  • Регулярно проводить показові операції, майстер-класи, лекції та доповіді для лікарів на різні теми акушерства і гінекології.
  Детальніше