Безплідний шлюб – першочергові дії

Безпліддя - це нездатність пари в дітородному віці зачати дитину за регулярного статевого життя без контрацепції.

Для жінок молодше 35 років обстеження та лікування слід розпочинати після 12 місяців безуспішних спроб природного зачаття. Жінкам старше 35 років – через 6 міс.

Головні причини відсутності позитивних результатів вирішення проблеми пари – це роки метань із неповними чи невірними діагнозами, пізнє звернення до спеціалізованих клінік. Адже, щоб успішно лікувати – треба компетентно та професійно діагностувати причини. Багато пар помиляються в цих питаннях, не знають з чого почати вирішення проблеми безпліддя.

Обстеження подружжя потрібно починати одночасно в клініці, що має спеціалізацію з репродуктивного здоров'я. Перша консультація - це розмова з лікарем з метою оцінки скарг, сексуальної активності партнерів, характеру менструального циклу жінки, раніше перенесених захворювань, попереднього лікування. Зазвичай ця зустріч включає клінічний огляд та планування обстеження з робочого діагнозу "безпліддя".

План обстеження починається з призначення спермограми партнера - найпростішого та найважливішого показника фертильності чоловіка. Обстеження жінки складніше та триваліше за часом – зазвичай до 2-х місяців.

Протокол включає:

♥ Обстеження на інфекції, у тому числі передаються статевим шляхом (ВІЛ, сифіліс, гепатити, хламідії та ін). Велику небезпеку становлять приховані інфекції, які не мають проявів або їх прояви мінімальні, але викликані ними запальні процеси сечостатевої сфери можуть бути причиною неможливості зачаття .
♥ Виняток структурних аномалій статевих органів (піхви, шийки, тіла матки та її придатків) при клінічному огляді, в ході ендоскопічних та ультразвукових методів діагностики.
♥ Оцінка овуляторної функції за даними ультразвукової фолікулометрії, сечових тестів на овуляцію, рівня ПРГ у крові через 7 днів після овуляції, зазвичай на 21 день менструального циклу.Якщо у жінки є регулярний менструальний цикл, підтверджена повноцінна овуляція - найчастіше не потрібно визначати весь спектр гормонів у крові, т.к. у цих випадках їх показники не мають клінічного значення. Винятком є ​​АМГ (яєчниковий резерв) та ТТГ (функція щитовидної залози). У випадках порушення процесу овуляції дослідження гормонів можуть бути розширені (ФСГ, ЛГ, ПРЛ, естрадіол, тестостерон).
♥ Оцінка прохідності маткових труб одним із методів - рентгенгістеросальпінгографія, соногістеросальпінгоскопія, лапароскопія.

Це початковий протокол обстеження безплідної пари, що може бути розширено залежно від виявленої патології. У деяких випадках можуть знадобитися консультації суміжних фахівців.

Лише після повного обстеження та постановки діагнозу може бути вироблений план ефективного лікування.

Слід знати, що в 10% випадків при обстеженні подружжя не вдається встановити причину безпліддя (так зване ідіопатичне безпліддя). Для таких пар найефективнішим методом подолання проблеми є програми допоміжних репродуктивних технологій. У будь-якому разі, в наш час в умовах спеціалізованої клініки є можливості допомоги жінці та чоловікові стати щасливими батьками.

ЯК ПОКРАЩИТИ УМОВИ ДЛЯ ЗАЧАТТЯ?

♥ Дотримання здорового способу життя, правильного повноцінного харчування, підтримання нормальної ваги можуть збільшити шанси настання вагітності.
♥ Виняток стресових впливів, т.к. вони негативно відбиваються на овуляції. У ряді випадків потрібна допомога психотерапевта.
♥ Відмова від куріння ( роль куріння підступна - прискорює зниження запасу фолікулів у яєчниках).
♥ Зменшення споживання алкоголю менше кількості 10 г етанолу та кави менше 3 чашок на день благотворно позначиться на репродуктивній здатності.
♥ Відмова або зменшення до мінімуму прийому сильнодіючих ліків за погодженням з профільним лікарем.
♥ Імовірність зачаття зростає з частотою статевих актів кожні 2 дні, у чоловіків з нормальною якістю сперми, її концентрація та рухливість сперматозоїдів залишаються нормальними навіть при щоденній еякуляції.
♥ Найбільш оптимальний час для зачаття - періовуляторний, тобто. 2-3 дні до плюс 1 день після овуляції.
♥ Виняток використання вагінальних мастил на водній та силіконовій основі.Є дані про погіршення виживання сперматозоїдів у цьому середовищі.

В ЯКОСТІ ПОРАДИ: не вірте міфам про безплідність, не призначайте самостійно всілякі аналізи, УЗД і МРТ всього тіла, лікування за принципом "давай приймаємо цей препарат", спринцювання, грязьові тампони, санаторно-курортне лікування. Пам'ятайте про фактор часу – обстеження та лікування не повинно тривати роки. Не перетворюйте бажання вагітності на надціль, якій буде підпорядковане все життя. Спілкуйтеся з тими, хто підтримує вас і бажана вагітність не змусить довго чекати!
Здорових діток у запланований час!

Гінеколог-ендокринолог Клініки лікаря Медведева, Овсюк Лариса Іванівна

 

Перелік використаної літератури: 

  1. https://www.uptodate.com/
  2. https://www.medscape.com/
  3. https://medlineplus.gov/
  4. https://www.webmd.com/

З повним переліком послуг та цін завжди можна ознайомитись за посиланням або безпосередньо звернувшись до адміністраторів.

Клініка доктора Медведева представлена в соціальних мережах, де ми запрошуємо Вас підписатись та слідкувати за нами:

Facebook

Instagram

Telegram

TikTok

Youtube

 

Повернутися до списку статей